win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 12 από σύνολο 12

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.890
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.401
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Καταρχήν, πολύ καλά έκανες Νίκο που το τακτοποίησες και πολεοδομικά.

    1) Ζήτα από τον δήμο να καταχωρηθούν σωστά τα τετραγωνικά της οικίας (36,00τμ) θεωρώντας ότι το ρολόι αφορά αυτήν. Δεν επιτρέπεται ένας μετρητής της ΔΕΗ να τροφοδοτεί δύο ανεξάρτητες αυτοτελείς ιδιοκτήσίες.

    2) Πες στον γείτονά σου ότι θα μια και ο ηλεκτρολογικός πίνακας είναι στο δικό σου διαμέρισμα, θα επέμβεις σ' αυτόν και θα αποσυνδέσεις το καλώδιο που τον τροφοδοτεί με ρεύμα!
    Επιπλέον, υπόχρεος στη ΔΕΗ για το ρεύμα που καταναλώνεις θα είναι κι αυτός αφού και το δικό του όνομα αναφέρεται ως συνδικαιούχος.

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Τεχνίτης
    Ηλεκτρολογος Μηχανικος τ.ε.
    Το μέλος aves7 δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    11.07.2013
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αναρτ.
    9
    Εύσημα

    έδωσε
    0
    έλαβε
    1
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ Χάρη,

    Αυτό που έχω ξεκινήσει να κάνω είναι ότι στον νέο πίνακα που το έβαλα με δικά μου έξοδα είναι με την ίδια παροχή να τροφοδοτούνται και οι 2 οικίες , δηλαδή η κάθε οικία έχει δικό του γενικό διακόπτη-γενικη ασφάλεια-ρελε διαρροής , και η κάθε οικία να έχει ξεχωριστές γραμμές.Αυτά μέχρι να δω τι θα κάνω με το ρολόι.

    Αυτό που θέλω είναι να απαλλαγώ από το παλιό ρολόι ( από κάθε δικαίωμα και υποχρέωση ) και να βάλω νέο από την αρχή με τα 36τ.μ.
    Μέχρι την Τρίτη σκοπεύω να πάω στα κεντρικά της ΔΕΗ στην Αθήνα να μου ξεκαθαρίσουν όλα αυτά που αναφέρω.
    Ελπίζω να βγάλω άκρη.

    Χάρη θέλω να σου κάνω μια ακόμη ερώτηση.
    Το σπίτι που βρίσκεται σε οικόπεδο 500τ.μ. έχει βώθρο ο οποίος είχε φτιαχτεί απο την γιαγιά μου όσο ζούσε.Ο βώθρος με βάση την αποδοχή κληρονομιάς και με βάση τα όρια οικήματος και οικοπέδου του συμβολαίου βρίσκεται στο δικό μου οικόπεδο πλέον 250τ.μ..
    Εγώ αναγκάστηκα και έκανα νέα σύνδεση παροχής νερού , νέο μπάνιο , νέα κουζίνα οπότε και νεο σύστημα αποχέτευσης στον βώθρο που βρίσκεται στο οικόπεδο μου πλέον.
    Μπορεί ο άλλος κληρονόμος να χρησιμοποιεί τον βώθρο που ανήκει στο δικό μου πλέον οικόπεδο;

    Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που σε ρωτάω αρκετά.

Παρόμοια θέματα

  1. N.4178/13: Γονική παροχή σε τέκνα παλλινοστούντων
    Από το μέλος milt στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταία Ανάρτηση: 16.04.2022, 13:49
  2. Excel για τον υπολογισμό της απόδοσης σωμάτων τύπου πάνελ & φέτες σε διαφορετικές θερμοκρασίας νερού
    Από το μέλος thermoidravliki στη θεματική κατηγορία Λογισμικό: Μηχανολογικά, ΚΕΝΑΚ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 11.01.2021, 09:03
  3. Βεβαίωση μηχανικού για γονική παροχή
    Από το μέλος mdag στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταία Ανάρτηση: 18.10.2019, 16:28
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 16.06.2019, 08:05
  5. Θέρμανση με ηλεκτρικό ρεύμα (μονοφασική παροχή)
    Από το μέλος soentall στη θεματική κατηγορία Θέρμανση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 03.02.2012, 11:58

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •